☰ Menu
Slide background

Zmieniamy się dla Was!

Codziennie nowe produkty!

Czy studia pedagogiczne są trudne?

 

Studia pedagogiczne trwają w Polsce łącznie 5 lat, tak jak większość kierunków na uczelniach wyższych. Studia licencjackie (I stopnia) to 3 lata kształcenia, a w następnej kolejności 2 następne lata to studia magisterskie (II stopnia). Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych daje opcję nauki zarówno w dziennie (stacjonarnym), jak i zaocznie (niestacjonarnie). Do wyboru jest niewiele specjalizacji. W zależności od tego, którą się wybierze , ścieżka kształcenia będzie troszkę inna na poszczególnych specjalizacjach .

Odwiedź stronę uczelni: https://www.cb.szczecin.pl/

 

Czy warto studiować pedagogikę?

Studia pedagogiczne ewoluowały wraz z biegiem czasu. Zmienia się podejście do słuchaczy i do samego kształcenia. Wpływ mają na to nowe technologie jak i rozwój na wszystkich życiowych płaszczyznach. Dawne metody kształcenia nie byłyby już w obecnej chwili ani skuteczne , ani mile widziane. Modernizuje się więc obręb kształcenia na studiach pedagogicznych. Program nauczania dobrany jest do dzisiejszych czasów. Studenci pedagogiki nie zgłębiają jedynie wiedzy dotyczącej wychowania młodych. Zdobywając wykształcenie pedagogiczne uzyskuje się też wiedzę psychologiczną, socjologiczną, prawną i kulturową. W szczególności kluczowa jest też wiedza na temat skuteczności komunikacji społecznej. Takie połączenie dostarcza sporo możliwości zawodowych. Osoby, które ukończyły Collegium Balticum z powodzeniem kształcą dzieci w szkołach, ale też znajdują zatrudnienie w różnego rodzaju firmach wychowawczych . Bowiem wykształcenie pedagogiczne to także praca w instytucjach wychowawczych, wsparcia cywilnego , a także ośrodkach kulturalnych i stowarzyszeniach. Zatrudnienie dla studentów pedagogiki znajdzie się także w klubach sportowych jak i w mediach.

Pedagogika I stopnia (licencjat)

Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych proponuje kształcenie na specjalności pedagogika I stopnia. Dzięki otrzymaniu  licencjata na tym kierunku,  można zyskać umiejętności nieodzowne do przekazywania swojej wiedzy innym. Wszystkie wykłady prowadzone są przez fachowców z danej dziedziny. Są to osoby o sprawdzonym doświadczeniu, mające wiedzę i umiejętność przystępnego jej przekazywania. Kształcenie przebiega w miłej atmosferze|. Ponadto , każde zajęcia są ciekawe i nie stanowią straty czasu. Przez cały tok studiów pojawia się| dużo ciekawych zagadnień , pożądanych do późniejszego osiągania sukcesów w zyskanym fachu. Wykłady odbywają się także online, dzięki czemu jest możliwa frekwencja na każdych, nawet w przypadku choroby lub wyjazdu.

Pedagogika I stopnia na Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych posiada do wyboru trzy specjalności:

  • pedagogika zdrowia z dietetyką,
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza,
  • prewencja patologii i zagrożeń społecznych.

Pedagogika II stopnia (magisterka)

Pedagogika II stopnia w Collegium Balticum stanowi szansę na zwiększenie wiedzy i zdobycie przydatnych umiejętności. Nauka odbywa się w formie wykładów, ćwiczeń, zajęć studyjnych, laboratoriów oraz gier symulacyjnych. Owa rozmaitość daje możliwość  rozwoju na rozmaitych płaszczyznach. Wszelkie  spotkania odbywają się pod kierownictwem wykwalifikowanych   profesorów akademickich i ekspertów z danej dziedziny . Osoby o wieloletnim doświadczeniu doskonale przekazują niezbędną wiedzę i dbają o prawidłowe jej przyswojenie.

 

Pedagogika II stopnia na Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych posiada do wyboru dwie specjalności:

pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną

pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją

 

Kto może rozpocząć studia pedagogiczne?

Rozpoczęcie studiów pedagogicznych jest możliwe dla każdej osoby, która posiada maturę. W praktyce, na podjęcie studiów pedagogicznych  decydują się osoby otwarte, empatyczne i opiekuńcze. Nieodzowne są też cechy takie jak twórczość, odpowiedzialność i cierpliwość. Prócz tego , praca w obszarze pedagogicznym wymaga ciągłego zgłębiania wiedzy oraz dostosowywania  się do ewoluującego  świata. Jest to zdecydowanie  opcja dla osób chcących się rozwijać i ciekawych świata.

psd
payu

Sklep Olenka

Sklepy i strony internetowe General Informatics